Палеонтологи виявили на півдні Бразилії новий вид викопної рептилії. Про знахідку вчених повідомляється в журналі Scientific Reports.
Рептилія отримала назву Teyujagua paradoxa, що означає "люта ящірка". Вона була знайдена в штаті Ріо-Гранді-ду-Сул командою дослідників з Федерального університету Пампи. Вчені змогли ідентифікувати новий вид завдяки тому, що череп ящірки відмінно зберігся в породах тріасового дерева. Як вважають дослідники, ящірка жила після масового пермського вимирання, яке відбулося 252 мільйони років тому.
Імовірно, знайдена рептилія представляла собою порівняно невелику істоту, яке пересувалося на чотирьох кінцівках і досягала півтора метри в довжину. У ящірки був ряд дрібних зубів з невеликими, загнутими зубчиками, що, на думку дослідників, свідчить про її належність до м'ясоїдних. Ніздрі у неї знаходилися у верхній частині морди, це є ознакою водоплавних або земноводних істот. Вчені вважають, що ящірка мешкала поблизу річок і озер і полювала на земноводних.
Teyujagua paradoxa, на думку вчених, є перехідною ланкою між більш примітивними рептиліями і плазунами під назвою архозавроформи, яка згодом дала початок динозаврам, крокодилам та іншим тваринам.
Раніше палеонтологи заявили про виявлення найдавнішої відомої нервової системи у стародавніх скам'янілостях, вік яких становить 520 мільйонів років. Виявлені в Південному Китаї рештки належали представникам кембрійського періоду, що породили членистоногих, включаючи комах, павуків і ракоподібних.