Палеонтологи виявили найдавніші скам'янілості на Землі

Поділитися
Палеонтологи виявили найдавніші скам'янілості на Землі Гриби виявилися найстарішими закам'янілими рештками на Землі © N+1
Вік скам'янілостей становить 440 мільйонів років.

Палеонтолог Марті Сміт з Кембріджського університету виявив рештки грибів, вік яких склав 440 мільйонів років. На сьогоднішній день рештки є найдавнішими з виявлених скам'янілостей. Повідомлення про знахідку палеонтолога було опубліковано в Botanical Journal of the Linnean Society.

Гриб, який отримав назву Tortotubus protuberans, ріс у часи силурійського і девонського періодів і, за словами автора статті, був одним з перших організмів, які залишили водне середовище і облаштувалися на суші. Tortotubus міг брати участь у процесах формування ґрунту, який був необхідний для появи перших рослин, що володіють розвиненою кореневою системою.

Читайте також: Палеонтологи виявили найдавніших морських скорпіонів

Гриби були виявлені при аналізі крихітних скам'янілостей, які були знайдені на території Швеції та Шотландії в 1980 році. До цього часу вчені припускали, що рештки належать різним видами водоростей, але Сміт порівняв зразки і прийшов до висновку, що вони належать одній і істоті на різних стадіях росту.

N+1

Реконструювавши останки, палеонтолог встановив, що вони представляють собою міцелій гриба.

Тіло Tortotubus було ниткою, яка розгалужується з утворенням вторинних ниток - це робило його схожим на сучасні наземні гриби, міцелій яких поширюється, захоплюючи нові ділянки поверхні. Така будова дозволяла грибу успішно знаходити мізерні джерела поживних речовин. Вчений вважає, що їжею могли служити водорості і бактерії, які в той час населяли сушу.

Раніше повідомлялося про те, що палеонтологи описали найстарішу нервову систему в світі. Вік скам'янілостей, в яких вона була знайдена, становить 520 мільйонів років. Виявлені в Південному Китаї останки належали представникам кембрійського періоду, що породили членистоногих, включаючи комах, павуків і ракоподібних. Істота під назвою Chengjiangocaris kunmingensis володіла сегментованим тілом, декількома парами ніг і головою у формі серця. Довжина тіла викопної істоти сягала 10 сантиметрів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі