Оумуамуа може виявитися міжзоряним вітрильником – астрофізики

Поділитися
Оумуамуа може виявитися міжзоряним вітрильником – астрофізики Вчені все ще намагаються пояснити природу Оумуамуа © NASA
Гіпотеза дозволяє пояснити додаткове прискорення об'єкта.

Астрофізики з Гарварду Абрахам Лоеб та Шмуль Бялий заявили про те, що загадковий об'єкт Оумуамуа може виявитися міжзоряним вітрильником. На думку дослідників, їхня гіпотеза дозволяє зрозуміти, звідки взялося додаткове прискорення об'єкта, яке не можна пояснити впливом Сонця і планет, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені вирішили перевірити можливість того, що додаткове прискорення Оумуамуа обумовлено тиском сонячного випромінювання. Тоді об'єкт є сонячним вітрильником. Розрахунки дослідників показали, що співвідношення маси до площі в цьому випадку становить близько 0,1 г/м2, тобто товщина вітрила повинна становити приблизно 0,3-0,9 міліметра.

Автори відзначають, що відношення маси до площі у всіх відомих об'єктів Сонячної системи на порядок вище, а значить, це або принципово новий клас небесних тіл, або штучний об'єкт. Згідно з їхніми розрахунками, навіть такий екстремально тонкий об'єкт міг пережити міжзоряну подорож на відстань в кілопарсеки.

Варто відзначити, що стаття вчених була відправлена в журнал Astrophysical Journal Letters, але поки не прийнята до друку.

Астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні минулого року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі