Вчені Оксфордського університету й Інституту досліджень раку ім. Людвіга розробили терапевтичну вакцину проти онкологічних захворювань за допомогою однієї й тієї ж технології, яку використовують у вакцині від Covid-19 AstraZeneca, повідомляє Bloomberg.
Протиракова вакцина вже показала перспективні результати після досліджень на мишах. Розробники планують, що до кінця року препарат пройде перші випробування на людях.
Відзначимо, що Оксфордський університет спільно з фармацевтичною компанією AstraZeneca розробили вакцину проти COVID-19 на основі генетично модифікованого аденовірусу шимпанзе.
Під час пандемії дослідження вакцин просунулися вперед, оскільки вчені та уряд працювали швидше ніж будь-коли, щоб створити вакцини, які допомогли б зупинити поширення коронавірусу.
Такі технології, як інформаційна РНК, продемонстрували свій успіх і потенціал для боротьби з іншими захворюваннями, такими як рак. Ці розробки відбуваються в потрібний час, коли дослідники шукають інші методи для лікування раку з використанням імунної системи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що вакцина Johnson & Johnson проти ВІЛ провалила випробування в Африці. Препарат не зміг забезпечити захист від вірусу для дівчаток і жінок.