«Омікрон» міг з'явитися в організмі людини з ВІЛ – вчені

Поділитися
«Омікрон» міг з'явитися в організмі людини з ВІЛ – вчені "Омікрон" з'явився в організмі людини з хронічною інфекцією © AZERTAC
Новий штам коронавірусу відрізняється великою кількістю мутацій.

Новий штам коронавірусу «Омікрон» міг з'явитися в організмі людини з хронічною інфекцією зі зниженим імунітетом, можливо, пацієнта з ВІЛ/СНІДом, який не приймав лікування. Про це заявив Франсуа Баллу, директор Інституту генетики Університетського коледжу Лондона. Його слова цитує Science media centre.

«B.1.1529 («Омікрон» – ред.) – це нова лінія, виявлена в Ботсвані, яка несе незвичайну сукупність мутацій. Враховуючи велику кількість мутацій, які він накопичив, мабуть, за один спалах, він, ймовірно, розвинувся під час хронічної інфекції людини з ослабленим імунітетом, можливо у нелікованого пацієнта з ВІЛ/СНІДом», - заявив Баллу.

Він також додав, що існує висока ймовірність того, що «Омікрон» недостатньо добре розпізнаватиметься нейтралізуючими антитілами, порівняно з «Альфою» та «Дельтою». Водночас точно оцінити те, наскільки він заразний, на даний момент не можна.

«Наразі за ним слід уважно стежити та аналізувати, але немає причин для надмірного занепокоєння, якщо тільки в найближчому майбутньому частота таких випадків не зростатиме», - заявив Баллу.

Про те, що мутації, виявлені в Омікрона, розвинулися в умовах хронічної інфекції, заявив і Раві Гупта, професор клінічної мікробіології в Кембриджському університеті.

«B.1.1.529, безумовно, викликає серйозне занепокоєння з урахуванням присутніх мутацій. Було показано, що багато з них впливають на зв'язування нейтралізуючих антитіл, а деякі, як відомо, збільшують здатність вірусу проникати в клітини або змушують їхнього злитися разом, що дозволяє поширюватися між клітинами», - додав він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Штам «Омікрон», названий Всесвітньою організацією охорони здоров'я «варіантом, що викликає занепокоєння», потенційно заразніший, ніж попередні варіанти захворювання, хоча експерти ще не знають, чи викличе він більш-менш серйозний COVID-19 порівняно з іншими штамами.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі