Німецьким вченим вдалося створити надпровідник, здатний створювати струм без опору при максимально високій температурі для даного типу речовини. Матеріал отримує властивості надпровідника вже при температурах, які можна знайти в найбільш холодних районах Арктики, повідомляє New Scientist.
Надпровідники здатні виробляти струм без опору, а якщо в безпосередній близькості від матеріалу помістити магніт, з'являється ефект левітації. Але використання надпровідників ускладнюється тим, що для отримання матеріалом відповідних властивостей необхідний вплив наднизьких температур.
Михаїл Ереметс та Макс Планк з Інституту хімії в Майні доклали до водню тиск у 1,6 мільйона атмосфер, в результаті чого було отримано новий надпровідник. Водень відомий як безбарвний газ з виразним запахом тухлих яєць. Але під високим тиском він трансформується в метал.
Розроблений матеріал отримує властивості надпровідника вже при температурі -70 °C, в той час як попередній рекорд температури склав -110 °C. На думку вчених, відкриття цього матеріалу зробило їх на крок ближче до отримання надпровідників, які можна використовувати при кімнатній температурі.
Раніше вчені оголосили про те, що у 2030-2040 роках може настати малий льодовиковий період.