Новий вид розмноження продемонстрували перші живі роботи — ксеноботи

Поділитися
Новий вид розмноження продемонстрували перші живі роботи — ксеноботи Ксеноботи
Ксеноботи розробляються вченими з органічних тканин і в майбутньому можуть стати помічниками в медицині та очищенні океану від мікропластику.

Перші живі роботи під назвою ксеноботи (їх довжина - менше 1 міліметра), яких розробляють з 2020 року в США зі стовбурових клітин жаб, почали розмножуватися, причому раніше невідомим науці способом, повідомляє CNN.

"Я був вражений цим", - каже професор біології, директор Центру відкриттів Аллена в Університеті Тафтса Майкл Левін.

Ксеноботи-«батьки» С-подібної форми збирають і стискають вільні стовбурові клітини в купки, які можуть дозрівати в потомство.

Ксеноботи, які спочатку мали форму кулі і складалися приблизно з 3000 клітин, теж були здатними до розмноження. Але це траплялося рідко і лише за певних обставин. Живі роботи використовували "кінетичну реплікацію" - процес, який відбувається на молекулярному рівні, але ніколи раніше не спостерігався в масштабі цілих клітин або організмів.

Потім за допомогою штучного інтелекту дослідники протестували мільярди форм тіл, щоб зробити ксеноботів більш ефективними у цьому типі реплікації. Суперкомп'ютер отримав С-подібну форму, що нагадує Pac-Man, відеогру 1980-х років. Вони виявили, що він може знаходити крихітні стовбурові клітини в чашці Петрі, збирати сотні з них у роті, а через кілька днів зв'язани клітини перетворюються на нових ксеноботів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі