Вчені використали стовбурові клітини жаби для створення живих роботів

Поділитися
Вчені використали стовбурові клітини жаби для створення живих роботів Вчені створили "живі програмовані машини" © Pixabay
Дослідники стверджують, що вони створили абсолютно нові форми життя.

Американські вчені створили перші в світі живі машини, вклавши стовбурові клітини африканських жаб в крихітних роботів, здатних рухатися в потоці. Як повідомляє The Guardian, у одного з найбільш успішних створінь навіть з'явилися дві ноги, які рухаються під умовним тулубом.

У ще однієї істоти по центру тулуба з'явилася дірка, яку дослідники використовують для того, щоб доставляти крихітні вантажі. Дослідники стверджують, що їм вдалося створити абсолютно нові форми життя, які раніше не зустрічалися. Вчені називають їх "живими програмованими організмами".

Незважаючи на те, що зазвичай для виготовлення роботів використовують метал і пластик, вчені стверджують, що краще віддати перевагу живим тканинам. Якщо робот отримає пошкодження, він зможе зцілити сам себе, а коли він вийде з ладу – просто розкладеться, як живі організми після смерті.

У майбутньому таких роботів можна буде використовувати для очищення океану від пластику, виявлення і поглинання токсичних матеріалів, а також доставки лікарських засобів в організм людини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше розробники компанії навчили двоногого робота Atlas паркуру. Робот навчився перестрибувати через колоду і підійматися на високі сходи. У компанії стверджують, що Atlas застрибує на сходи висотою 40 сантиметрів без втрати темпу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі