Новий вид хижих плоских хробаків назвали на честь COVID-19

Поділитися
Новий вид хижих плоских хробаків назвали на честь COVID-19 Плоского хробака назвали на честь COVID-19 © Pierre Gros
Вчені вшанували пам'ять людей, які померли під час пандемії.

COVID-19 вплинув на всі аспекти життя людей. Те, як ми працюємо, взаємодіємо з навколишнім світом, бачимося з друзями та сім'єю, різко змінилося під час пандемії. Найгіршим її проявом стала смерть людей, життя яких забрала хвороба.

Тепер, багато в чому на знак пошани до тих, хто помер під час пандемії, вчені назвали нещодавно виявлений вид молотоголового плоского хробака Humbertium covidum, повідомляє Science alert.

«Конкретна назва covidum була обрана як данина поваги до численних жертв пандемії COVID-19 у всьому світі. Крім того, більшу частину цього дослідження було написано під час локдауну», - написала у своїй роботі команда вчених під керівництвом французького паразитолога з Національного музею природної історії Жана-Лу Жюстіна.

Молотоголові плоскі хробаки – тип хижих наземних хробаків із характерною головою, що нагадує молот. H. covidum невеликий, близько трьох сантиметрів завдовжки. Його тіло пофарбоване в металевий колір, без смуг, що є рідкістю для плоских хробаків. Новий вид виявили у кількох садах Франції та Італії.

Вчені також докладно описали геніталії нового виду, що важливо для розрізнення різних видів. Плоскі черв'яки є гермафродитами, вони можуть розмножуватися як статевим, так і безстатевим способом.

Хробак ковід став не єдиним плоским хробаком, якого виявили вчені. Ще один новий вид був знайдений на острові Майотта, його назвали Diversibipalium Mayottensis. Довжина цього виду також становить три сантиметри, його тіло забарвлене в коричневий колір, але із синьо-зеленими плямами, які дослідники назвали «темно-бірюзовим блиском».

Вчені секвенували геном обох видів та з'ясували, що спочатку вони не населяли Францію та Італію. Батьківщиною H. covidum є Азія, а D. mayottensis – Мадагаскар.

«H. covidum, ймовірно, є видом, що походить з Азії, і є чужорідним у Європі. Необхідно стежити за тим, чи він стане інвазивним видом у майбутньому», - написали вчені.

Дослідники також вивчили вміст шлунка хробака і з'ясували, що він харчується равликами та слимаками, що може вплинути на стан екосистеми регіону. Цікаво також те, що про виявлення нового виду за межами трьох садів (два – у Франції, один – в Італії), де його зустрічали у 2013 та 2019 роках, невідомо.

Крім того, дослідники не змогли отримати достатню кількість зразків D. mayottensis, щоб дати повну характеристику виду. Незважаючи на це, дослідники вважають, що D. mayottensis може належати до нової групи плоских черв'яків-молотів. Вчені відзначають, що шукатимуть інших представників цього виду, щоб оформити його у новий рід.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше група вчених виявила біля берегів Панами новий вид акул, який назвали Squatina mapama. Це перший представник роду акул-ангелів, якого знайшли в Карибському морі біля берегів Центральної Америки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі