Новий цикл сонячної активності може стати одним з найсильніших за всю історію спостережень

Поділитися
Новий цикл сонячної активності може стати одним з найсильніших за всю історію спостережень Новий цикл сонячної активності може стати одним найсильніших в історії спостережень © NASA
Про початок нового циклу вчені заявили у вересні.

Вчений з Університету Меріленд (США) Скотт Макінтош заявив про те, що новий цикл сонячної активності може бути одним з найсильніших в історії спостережень. Раніше ж дослідники вважали, що він не буде відрізнятися від попереднього, повідомляє Naked science.

Кожні 11 років полюси Сонця міняються місцями. Що рухає цими процесами, вчені не знають. Але відомо, що в момент «переходу» магнітне поле зірки найслабкіше. Після зміни полюсів активність досягає свого максимуму, а потім знову падає.

Останній мінімум стався в грудні 2019 року, на даний момент Сонце вступило в 25 цикл активності. 24 цикл, що завершився, в своєму піковому стані налічував 116 сонячних плям. Вчені з NASA і Національного управління океанічними і атмосферними дослідженнями США припускали, що нинішній цикл буде мати максимальне число плям - 115 штук, - тобто його активність буде приблизно такою, як і в минулий 11-річний цикл.

Але Макінтош вважає інакше. Він і його колеги вивчили сонячну активність з початку спостережень і помітили, що яскраві точки мерехтіння ультрафіолету, пов'язані з циклами активності, переміщаються від полюсів до екватора протягом 20 років, зустрічаючись посередині. Маючи протилежну полярність, під час такої зустрічі вони нейтралізують одна одну. Ці події нейтралізації і відзначають закінчення одного сонячного циклу і початок наступного. Але відрізок часу між цими подіями може бути різним.

Вчені помітили, що між цим періодом часу і інтенсивністю подальшого сонячного циклу існує певний взаємозв'язок: чим коротший часовий відрізок між подіями нейтралізації, тим сильніший наступний сонячний цикл. Саме такими характеристиками володів останній цикл, тому дослідники вважають, що в середині 2020-х на нас чекає один з максимумів активності світила.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

29 листопада на Сонці був зафіксований найпотужніший спалах з 2017 року. Потоки рентгенівських променів і ультрафіолетової радіації досягли Землі і викликали іонізацію її атмосфери.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі