У неділю, 29 листопада, на Сонці був зафіксований найпотужніший спалах з 2017 року. Як повідомляє Forbes, потоки рентгенівських променів і ультрафіолетової радіації досягли Землі і викликали іонізацію її атмосфери.
Зареєстрованому спалаху присвоїли клас М 4.4. Відзначається, що спалахи на нашій зірці ділять на три категорії: С - слабкі, М - середні і Х - сильні. Їм також привласнюють номери від одного до 9. Тобто, спалах М9 буде набагато сильнішим за спалах М4.
«Рентгенівські промені і ультрафіолетова радіація іонізували атмосферу Землі і викликали порушення в роботі короткохвильових апаратів над Південною Атлантикою. Радіооператори і моряки могли помітити дивні ефекти поширення на частотах нижче 20 МГц, в деяких випадках передача на частотах нижче 10МГц була повністю припинена», - заявив астроном Тоні Філліпс.
Він також додав, що наслідки спалаху могли бути набагато серйознішими, але основна частина випромінювання, яке було викинуто в космос, була спрямована в бік від Землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Another look at the coronal mass ejection launched by the M4.4 flare earlier today. These images come from SOHO which is a space craft that looks at CMEs from earth's point of view. A fast and impressive CME can be seen but as mentioned earlier, it is not directed towards Earth. pic.twitter.com/mVvOGebuon
- SpaceWeatherLive (@_SpaceWeather_) November 29, 2020
У вересні вчені NASA оголосили про те, що Сонце увійшло в новий цикл своєї активності. Це вже 25 за рахунком цикл активності зірки з 1749 року, коли почалися спостереження за сонячними плямами.
Зафіксований спалах є лише частиною нового циклу активності. Це означає, що ми можемо чекати нових спалахів і посилення активності Сонця до середини 2025 року.
Вчені вважають, що цей цикл не буде відрізнятися підвищеною активністю, але викиди корональної маси на нашій зірці можуть трапитися в будь-який момент.