Новий російський супутник-шпигун, ймовірно, призначений для стеження за своїм американським колегою. Експерти спостерігатимуть за обома апаратами протягом найближчих днів, щоб точно з'ясувати, чи це так, повідомляє Space.com.
За словами нідерландського фахівця зі супутникового відстеження Марко Лангбрука, супутник, відомий як «Космос 2558», ще до запуску розглядався як «інспектор». Після того, як його запустили 2 серпня, підозри лише посилились.
Лангбрук зазначив, що «Космос 2558» запущено на ту саму орбітальну площину, що й USA 326 – американський супутник-шпигун, який вивела на орбіту ракету SpaceX Falcon 9 у лютому минулого року. Обидва супутники знаходяться на низькій орбіті і незабаром «зустрінуться», якщо тільки один з них не здійснить різкого маневрування.
За нинішнього стану справ «Космос 2558» здійснить зближення з USA 326 4 серпня. Відстань між апаратами складе близько 75 кілометрів, більшість з яких припадають на висоту.
Видання зазначає, що USA 326 справді здається дуже цікавим. Фахівець Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатан Макдауелл заявив, що нещодавно засекречений американський супутник викинув щось, що може бути субсупутником або уламком.
Якщо «Космос 2558» виявиться космічним шпигуном, у цьому не буде нічого дивного. Так, у 2020 році два російські супутники маневрували в межах 160 кілометрів від американського апарату USA 245, що викликало невдоволення командування космічних сил США.
Раніше стало відомо, що Європейська організація з ядерних досліджень (ЦЕРН) запустила в космос крихітний супутник, який зможе розширити радіаційні дослідження, які проводять вчені.