Медики з Brigham and Women's Hospital в Бостоні описали випадок 45-річного пацієнта, в тілі якого новий коронавірус відновлювався знову і знову поки не вбив його. За словами вчених, випадок, хоч і унікальний, є демонстрацією того, наскільки швидко вірус може мутувати в тілі однієї людини, повідомляє «УНІАН».
Медики спостерігали за перебігом COVID-19 у чоловіка, який хворів аутоімунним захворюванням. Він приймав ліки, серед яких були препарати для придушення імунної системи.
Після отримання першого позитивного тесту на новий коронавірус пройшло 40 днів, перш, ніж повторні тести показали, що пацієнтові вдалося придушити інфекцію. Але, незважаючи на противірусне лікування, вірус знову став активним. Протягом п'яти місяців після діагностування COVID-19 вірус кілька разів ставав активним, поки не вбив пацієнта.
Аналіз генома показав, що чоловік не заражався SARS-CoV-2 кілька разів, але вірус зберігався і швидко мутував в його тілі. Вчені помітили зміни в амінокислотах "шипів" коронавірусу і його рецептор-сполучному домені. На них припадає 13% і 2% від генома вірусу відповідно. Але при цьому 57% і 38% виявлених генетичних змін були виявлені саме в цих частинах відповідно.
За словами вчених, в більшості випадків пацієнти з проблемами з імунною системою одужують від COVID-19. Але описаний ними випадок вказує, що існує можливість довготривалого зараження, яке супроводжується прискореною еволюцією вірусу у пацієнтів з ослабленим імунітетом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Абрахам Гебрейесус заявив про те, що поява вакцини від коронавірусу дозволить взяти його поширення під контроль, але не покінчить з пандемією. Він вважає, що необхідно буде продовжити спостереження, тестування, лікування, ізоляцію, виявлення контактів і карантин, спонукання людей проявляти обережність.