Розробка, якщо вірити цим чуткам, ведеться у рамках проекту J (Project J), а створюваний гаджет буде називатися Active Fortius.
За даними видання, користувачі зможуть носити Active Fortius на зап'ясті або закріплювати, скажімо, на велосипедному кермі. Пристрій призначений для використання насамперед під час занять спортом і активним відпочинком.
Не виключено, що годинник буде виступати в якості "компаньйона" інших гаджетів Samsung, зокрема смартфонів. Спостерігачі вважають, що в Active Fortius може бути використаний гнучкий дисплей на органічних світлодіодах (OLED), над яким Samsung працює в останні роки.
SsmMobile також стверджує, що в рамках проекту J у Samsung створюється не один продукт, а цілих три, першим з яких стане наступний флагманський смартфон південнокорейського гіганта - Galaxy S IV.
Власні "розумні" годинники, з чуток, в даний час готують також Apple і Google. "Яблучний" гаджет нібито отримає вигнутий дисплей зі склом Willow Glass і операційну систему iOS. Анонс, за даними газети The New York Times, може відбутися до кінця року.
Чутки про годинники-комп'ютери від Google базуються на патентній заявці інтернет-гіганта, поданій в Бюро США з патентів і товарних знаків (USPTO) торік. Можна припустити, що наручний годинник-комп'ютер може стати запасним варіантом до окулярів, про які повідомлялося набагато більше.
До речі, поки гіганти зволікають, канадська компанія-стартап Neptune Computer вже анонсувала оригінальний комунікатор Pine, що надягається на зап'ястя як звичайний годинник. Дана розробка, яка отримала найменування Neptune Pine, є самостійним пристроєм з можливістю повноцінного підключення до Мережі, а також здатним приймати і здійснювати дзвінки, для чого в ньому передбачено використання карток micro-SIM.
Працювати Neptune Pine буде під управлінням операційної системи Leaf OS, яка представляє оптимізовану для роботи на дуже маленькому екрані ОС Android. Вартість пристрою орієнтовно складе від 335 доларів за модель з 8 ГБ пам'яті до 395 доларів за 32ГБ-модель. Початок продажів новинки очікується в третьому кварталі поточного року.
Формально і зараз багато електронних пристроїв можна віднести до класу переносних комп'ютерів (wearables), однак майбутнє, як вважають експерти, за гаджетами, які будуть кріпитися безпосередньо до тіла людини і мати розвинені комунікаційні можливості. !zn
Читайте також:
Канадці розробили наручні годинники з можливостями сучасного смартфона