Нова ракета-носій Antares, розроблена американською Orbital Science Corp спільно з українським конструкторським бюро "Південне" і ВО "Південмаш", готується до першого тестового запуску.
Як очікується, Antares буде запущено з космодрому на базі Воллопс в американському штаті Вірджинія, в середині квітня (17-19 квітня). Ракета, яка раніше успішно пройшла вогневі випробування, має вивести демонстраційний вантаж на орбіту в 250-300 кілометрів.
Другий пуск ракети призначено на другу половину року: у його рамках планується провести випробувальний політ вантажного модуля (вантажний корабель Cygnus), а також доставити на МКС корисний вантаж.
У рамках комерційної угоди Orbital Transportation Services і NASA всього в період до 2016 року планується здійснити ще вісім вантажних місій Antares до МКС.
Як зазначають у компанії, нова ракета покликана забезпечити значне розширення вантажних пускових можливостей Orbital, які компанія може запропонувати NASA, U.S. Air Force та іншим замовникам.
Ракета Antares створювалася за участю українського КБ "Південне" і підприємства "Південмаш" (обидва - Київ). Відповідний довгостроковий контракт (до 2019 року) українські компанії підписали з Orbital Science Corp. у 2008 році.
Згідно з контрактом, українська сторона забезпечила розробку і виготовлення першої ступені ракети носія, американська сторона була відповідальна за другий рівень, наземний комплекс і маркетинг проект. Фінансування програми здійснюється за участю NASA.
За даними з відкритих джерел, Antares буде виводити вантажі до 7 тонн на низькі орбіти. Вона обладнана ракетним двигуном НК-33, розробленим для надважкої ракети Н-1, проект якої було закрито в 70-і роки разом з радянською Місячною програмою.
За інформацією українських учасників проекту, у перспективі планується модернізація Antares з метою підвищення її енергетичних характеристик.
Orbital Sciences разом з компанією SpaceX у 2008 році отримала від НАСА контракти з доставки вантажів на МКС - CRS-контракти (Commercial Resupply Services), на частку Orbital Sciences припало вісім рейсів. Конкуренти компанії, SpaceX, 1 березня запустили другий плановий вантажний рейс до Міжнародної космічної станції. !zn
Читайте також:
Росія поклала на Україну провину за аварію ракети "Зеніт"
Україна "відправить у космос" 2,58 млрд грн.
NASA "повернула" Voyager-1 в Сонячну систему
Експерти: Запуск ракети "Зеніт" в океан відкинув Росію на півстоліття назад