Німецькі вчені з інституту виробничих систем і технологій проектування суспільства Фраунгофера винайшли новий вид биопластика, який виробляється з відходів і розкладається за 12 місяців. Про нової технології виробництва повідомляє New Atlas.
Вчені називають дві з основних проблем з традиційними пластмасами. Перш за все це їх стійкість у навколишньому середовищі. Однак нова альтернатива - це вже існуючі відходи, які повинні розкладатися протягом року.
За допомогою винаходу вчені хочуть вирішити дві проблеми: знизити кількість використовуваної нафти, з якої зараз роблять пластик, і зменшити забруднення навколишнього планети - сучасний пластик, як відомо, може розкладатися сотні і тисячі років.
Властивості нового матеріалу схожі на поліпропілен - термопластичний полімер, з якого виробляють труби, пластикові стаканчики, пакувальні мішки, технічні деталі і предмети домашнього вжитку. Однак, на відміну від виробів з поліпропілену, вироби з нового биопластика розкладати через сотні років, а всього через рік.
Тим часом, пандемія COVID-19 спровокувала забруднення планети шкідливими відходами, зокрема, медичними: масками для особи, захисними рукавичками і флаконами з-під антисептиків і САНІТАЙЗЕР, про що повідомляється в доповіді, підготовленій Конференцією ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД).