Існування темної матерії – теорія, яка переважає в астрофізиці для пояснення аномалій, які спостерігаються у Всесвіті. На відміну від звичайної, темна матерія не випромінює, не поглинає та не відбиває світло, що робить її невидимою. Виявити її можна лише за гравітаційним впливом.
Наразі група астрономів з Каліфорнійського університету в Ірвіні провела комп'ютерне моделювання, яке підтвердило існування темної матерії, повідомляє Earth.com.
Основне питання, яке вчені порушували у своїй статті, полягало в тому, чи можна пояснити процеси, що відбуваються у Всесвіті, лише видимою матерією, чи все ж таки необхідна концепція темної матерії.
«Наша стаття показує, як ми можемо використовувати реальні взаємозв'язки, що спостерігаються, як основу для перевірки двох різних моделей опису Всесвіту. Ми провели потужний тест, що дозволяє відрізнити дві моделі», - заявив провідний автор дослідження Франсіско Меркадо.
У результаті дослідження вчені провели кілька симуляцій, які враховували існування як видимої, і темної матерії. Ці симуляції мали відтворити умови, які у реальних галактиках.
І отримані результати відповідають існуванню темної матерії у нашому Всесвіті.
Вчені також вивчили зв'язок між видимою та темною матерією.
«Галактики, що спостерігаються, схоже, підкоряються тісному взаємозв'язку між матерією, яку ми бачимо, і передбачуваною темною матерією, яку ми виявляємо, настільки, що можна припустити, що те, що ми називаємо темною матерією, насправді вказує на те, що наша теорія гравітації помилкова», — заявив декан Школи фізичних наук Університету Каліфорнії в Ірвіні Джеймс Баллок.
За його словами, темна матерія може пояснити процеси, що спостерігаються, більш природно, ніж уявлення про модифіковану гравітацію.
«Коли зірки народжуються та вмирають, вони вибухають, утворюючи наднові, які можуть формувати центри галактик, що природно пояснює існування цих особливостей. Простіше кажучи, особливості, які ми вивчали у спостереженнях, вимагають існування темної матерії, так і врахування фізики нормальної матерії», - заявив Джордж Морено з Коледжу Помони.
Але вчені не збираються зупинятися на досягнутому. У майбутньому вони хочуть дослідити, чи можна використовувати результати їхнього дослідження для того, щоб розрізняти різні типи темної матерії.
Раніше астрономи з Інституту позаземної фізики Макса Планка за допомогою знімків телескопа eROSITA реконструювали майже дев'ять мільярдів років космічної еволюції, відслідковуючи рентгенівське світіння далеких скупчень галактик. Аналіз підтримує стандартну модель космології, згідно з якою гравітаційне тяжіння темної матерії є основним фактором, що формує структуру Всесвіту.