Вчені з університету Мічігану заявили про те, що нерегулярний режим сну може призвести до розвитку депресії. За їхніми словами, чим більш нестабільний режим сну, тим гірший настрій протягом дня і тим більше шансів заробити депресію, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені спостерігали з 2115 учнями першого курсу, яким за родом занять доводилося мати справу з вкрай нерегулярним графіком роботи, сну і неспання. Дослідження проходило протягом року, учасники повинні були носити на зап'ясті спеціальний пристрій, який відстежував їх режим сну і неспання. Студенти також щодня звітували про свій настрій в додатку на смартфоні і раз в квартал проходили тести на наявність депресії.
Виявилося, що учасники, у яких серйозно порушувався режим сну і неспання, набували депресивних симптомів. Ті, хто лягав спати раніше, вставав пізніше і менше був схильний до зрушень сну, перебували в кращому настрої протягом наступного дня, у них також був менший ризик розвитку депресії в майбутньому.
«Ці цифри говорять про, що постійний сон недооцінюється як один з факторів появи депресії. Робота також підкреслює потенціал електронних пристроїв, що носяться, в кращому розумінні тенденцій щодо поліпшення здоров'я», - заявив один з авторів статті, професор нейробіології та психіатрії з університету Мічігану Шріджан Сіна.
За словами дослідників, студенти медичного інституту, середній вік яких склав 27 років, не можуть вважатися репрезентативною вибіркою для решти населення, тому необхідні подальші дослідження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Університетського коледжу Лондона заявили про те, що забруднення повітря негативно впливає на психіку людини. Зокрема, брудне повітря пов'язане з підвищеним ризиком суїциду й депресії.