Несподіваний спалах на Сонці призвів до проблем зі зв'язком в Австралії та Новій Зеландії

08 листопада, 2022, 13:11 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Спалах супроводжувався корональним викидом маси, який пройшов повз Землю.

Несподіваний спалах на Сонці призвів до проблем зі зв'язком в Австралії та Новій Зеландії
На Сонці стався спалах, який здивував вчених © NASA

Сонячний спалах, який став несподіванкою для вчених, призвів до тимчасових перебоїв з радіозв'язком у Новій Зеландії та Австралії. Як повідомляє Live Science, спалах виходив з області щільного магнетизму на поверхні Сонця.

Його зареєструвала Обсерваторія сонячної динаміки NASA у неділю 6 листопада. Спалах виходив із сонячної плями AR3141. За даними сайту відстеження космічної погоди Spaceweather, спалах викликав викид радіації, який іонізував атмосферу Землі.

Читайте також: Апарат ESA наблизився до Сонця та передав на Землю нові знімки

Сонячні плями - це темні області на поверхні Сонця, в яких потужні магнітні поля, створювані потоком електричних зарядів, зав'язуються у вузли, перш ніж раптово розірватися. В результаті вивільнення енергії виникають сплески випромінювання, які називаються сонячними спалахами, і вибухові струмені сонячного матеріалу, які називаються корональними викидами маси (CME). Корональний викид супроводжував і цей спалах, але він пройшов повз Землю.

Поява спалаху стала несподіванкою для вчених. Дослідники ділять спалахи на п'ять класів: А, В, С, М і Х, останні з яких найсильніші. Зареєстрований спалах віднесли до класу М5.

Досягши Землі, рентгенівські промені та ультрафіолетове випромінювання, створюване сонячними спалахами, іонізують атоми у верхніх шарах атмосфери, унеможливлюючи відбиття від них високочастотних радіохвиль і призводячи до відключення радіозв'язку. Радіоблекаути відбуваються над ділянками, освітленими сонцем під час спалаху, та класифікуються від R1 до R5 залежно від серйозності. Цей спалах викликав помірне відключення електроенергії R2.

Related video

Вчені не завжди можуть передбачити події, що відбуваються на Сонці. Так, 27 вересня Землю накрила магнітна буря, яка стала несподіванкою для вчених, оскільки жодних геомагнітних збурень у цей день не очікувалося.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК