Не тільки «сови» і «жайворонки»: вчені виділили ще чотири хронотипи

Поділитися
Не тільки «сови» і «жайворонки»: вчені виділили ще чотири хронотипи До "сов" і "жайворонків" додали нові хронотипи © Пикабу
Виявилося, що до «жайворонків» себе відносить тільки 13% учасників опитування.

Міжнародна група вчених виділила шість хронотипів, які точніше визначають біологічні ритми людей. Тобто, до звичних «сов» і «жайворонків» додали ще чотири хронотипи, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені провели опитування 2283 учасників, більшість з яких були студентами. Їх попросили оцінити свій хронотип на основі діапазону з шести можливих, які були виявлені в інших, проведених раніше, дослідженнях.

Переважна більшість опитаних дійсно асоціювала себе з якимось із шести хронотипів. Тільки 5% не змогли віднести себе до жодного з них. Серед цих хронотипів були вечірній («сови»), ранковий (жайворонки»), а також високоактивний, денний сонний, денний активний і помірно активний. Вчені визначили, що «жайворонки» активні вранці, вдень їхня продуктивність падає до середнього рівня, а у вечірній час опускається до низького. Все з точністю до навпаки відбувається у «сов»: їхня продуктивність низька вранці, підвищується в середині дня і досягає максимуму вночі.

Високоактивні хронотипи виявилися активні протягом усього дня, денні сонні активні вранці, але вдень їхня активність падає до середніх значень. Денні активні відрізняються низькою енергією зранку, але більш енергійні днем. Помірно активні відрізняються середнім рівнем припливу сил протягом дня.

Серед опитаних лише 13% відносили себе до «жайворонків», а 24% виявилися «совами». Решта учасників показали наступні результати: 18% - денні сонні, 15% - денні активні, 16% - помірно активні і 9% - високоактивні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше біологи з Бірмінгемського університету провели експеримент, в рамках якого вивчили реакцію "сов" і "жайворонків" на когнітивні тести. Виявилося, що хронотип впливає на функціональний зв'язок мозку людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі