Наголошується, що в ході масового вимирання, яке відбулося 252 мільйони років тому, зникло 95% живих організмів Землі. У ході нового дослідження вченим вдалося знайти підвищений вміст ртуті в породах на десятках геологічних ділянок того часу, що свідчить про те, що причиною вимирання стали виверження вулканів.
Виверження призводять до того, що в атмосферу виділяється велика кількість ртуті, яка потім починає опадати і потрапляє в морські відкладення, створюючи, тим самим, "підпис" катастрофи.
Пермсько-тріасове вимирання вбило більшість морських і наземних мешканців, які процвітали на Землі до появи динозаврів. Виверження виникли в масштабному вулканічному ланцюгу Сибірські пастки, яка розташовується на території сучасної Росії. Виверження були частими і розтягнулися на сотні тисяч років. У результаті в атмосферу було викинуто близько трьох мільйонів кубічних кілометрів попелу.
На думку дослідників, це призвело до підвищення вмісту парникових газів в атмосфері, що розігріло атмосферу на 10 градусів Цельсія. Таке підвищення температури могло стати основною причиною масового вимирання живих організмів. Ще одним чинником стали кислотні дощі, які підняли кислотність океану і призвели до вимирання морських жителів. Крім того, у більш теплій воді було більше мертвих зон з недоліком розчиненого кисню.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.