Найдавніші предки людей не були "лускунчиком" - вчені

Поділитися
Найдавніші предки людей не були Щелепи австралопітеків не були пристосовані для вживання твердої їжі © Lenta.ru
Австралопітеки седіба не могли їсти тверду їжу через те, що мали слабкі щелепи.

Австралійські вчені прийшли до висновку про те, що австралопітеки седіба, які претендують на звання "сполучної ланки" між давніми гоминидами і першими Homo, не могли гризти кору і є іншу тверду рослинну їжу через те, що мали слабкі щелепи і зуби. Результати роботи вчених були опубліковані в журналі Nature Communications.

За словами Джастіна Ледогара з університету Нової Англії, "люди теж мають схожі обмеження на силу укусу, і ми підозрюємо, що перші Homo не відрізнялися від нас в цьому плані. З іншого боку, у майже всіх австралопітеків не було таких обмежень. Це означає, що частина давніх гомінід розвивалася в бік перетворення на "лускунчиків", тоді як інші, такі як Au. sediba, рухалися в протилежному напрямку".

Au. sediba незвичайний тим, що його рештки представляють собою своєрідну мозаїку з рис більш давніх австралопітеків і представників роду Homo, в тому числі типово людську структуру кистей рук і ніг, які ймовірно були пристосовані до роботи знаряддями праці і прямоходіння. З цієї причини Бергер і багато інших палеоантропологів вважають, що Australopithecus sediba є найдавнішим предком людини.

Читайте також: Ацтеки з'їдали іспанців, що приїхали їх завоювати - археологи

У 2012 році Лі Бергер з університету Вітватерсранда з'ясував, що Au. Sediba харчувалися корою та іншою твердою їжею, що зовсім не вкладалося в теорію "сполучної ланки" і робило австралопітеків схожими на давніх гомінід, а не людей. Для того, щоб пояснити, чи були подібні смакові уподобання випадковістю або звичайною поведінкою австралопітеків, Бергер і його колеги перевірили, чи були їхні черепи пристосовані для поїдання твердої їжі. Для цього вчені підготували комп'ютерну модель зубів, щелеп і черепної коробки Au. sediba і прорахували ті навантаження, які виникали при пережовуванні кори або розколюванні горіхів.

Виявилося, що зуби і щелепи австралопітеків не були пристосовані для твердої їжі. Очевидно, вони їли кору через нестачу інших джерел живлення.

Раніше вчені з'ясували, що один з найдавніших предків людини - Homo habilis - міг в повній ізоляції дожити практично до наших днів (13 тисяч років до нашої ери). За словами авторів дослідження, "знахідка вказує на можливість співіснування стародавнього і сучасного вигляду людей на материковій території Східної Азії. Однак це відкриття ще потрібно підтвердити за допомогою інших кісток". Ймовірно, унікальність природного середовища і клімату південно-західного Китаю (пов'язана з підняттям Тибетського нагір'я) і створила притулок для вимираючих популяцій давніх людей, що дозволило їм протриматися сотні тисяч років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі