Найближче п'ятиріччя загрожує стати найспекотнішим за весь час спостережень за погодою

Поділитися
Найближче п'ятиріччя загрожує стати найспекотнішим за весь час спостережень за погодою Наслідки швидкого потепління будуть згубними © vsviti.com.ua
Попередні п'ять років вже стали найспекотнішими, а наступні будуть ще гірші

Ми скаржимося на зміни клімату і спостерігаємо це на прикладі нинішньої зими. Але, виявляється, це тільки початок процесу. Період з 2020 по 2024 роки загрожує стати найспекотнішим п'ятиріччям у світових масштабах за весь час спостережень.

Експерти вважають, що середні температури за ці п'ять років будуть на 1,15 - 1,46 градусів за Цельсієм вище, ніж температури в доіндустріальний період людства.

У той же час, попередні п'ять років також вважаються найспекотнішими з моменту початку спостережень - в середньому на 1,09 градусів за Цельсієм вище колишніх показників, повідомляє в четвер телеканал Sky news з посиланням на дані Британської метеорологічної служби.

При цьому, зазначає телеканал, вчені попереджають, що зростання світових температур необхідно стримати в межах 1,5 градусів за Цельсієм - норми, запропонованої Паризькою угодою по клімату від 2015 року.

"Якщо виключити ймовірність масштабної вулканічної активності, ці прогнози показують, що ми стрімко наближаємося до точки, коли ми побачимо тимчасові переходи глобальних температур за позначку в 1,5 градусів за Цельсієм ", - цитує телеканал слова відповідального за довгострокові прогнози Британської метеорологічної служби Адама Шейфа.

Також у службі зазначили, що, зважаючи на тривале потепління на Землі, "вікно можливостей звужується" для реагування на цю ситуацію. Відзначається, що потепління, в першу чергу, буде зачіпати північні райони Європи, Азії та Північної Америки, а також Північну Атлантику.

Нагадаємо, що 15 грудня 2019 року у Мадриді відбулася 25-та кліматична конференція ООН. Її учасники підписали компромісну угоду щодо регулювання та скорочення викидів вуглецю. Розвинені держави погодилися допомагати в цій галузі менш економічно і технологічно розвиненим країнам. Амбітніші цілі, на яких наполягав ЄС, були заблоковані США, а також Китаєм, Бразилією та Індією.

Керівництво ЄС залишилося незадоволеним результатами конференції, але сподівається, що наступного року лідери держав представлять довгострокові стратегії скорочення викидів.

Детальніше про перебіг кліматичної конференції в Мадриді читайте в матеріалі Євгенії Засядько та Олександри Хмарної "Домовилися про те, що не домовилися".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі