У ході дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання орбіт трьох зірок системи, "відмотавши" їхній рух на цілих 10 мільярдів років. Ці розрахунки приводили до різних сценаріїв минулого, і у 26% варіантах рання система включала тільки дві великі зірки, Альфу і Бету. У деяких випадках – наприклад, якщо вся система мігрувала за цей час в межі Чумацького Шляху ззовні – відсутність Проксими була ще більш імовірною.
Такий варіант минулого дещо підвищує шанси на те, що на планеті Проксима Центавра b є життя. За деякими даними, її поточне зоряне оточення не дуже цьому сприяє: сусідні зірки здатні час від часу буквально стерилізувати поверхню планети потужними спалахами. Але якщо у неї є глобальне магнітне поле, та до того ж у нинішнє оточення планета потрапила не одразу, то можливостей для розвитку на ній життя виявляється трохи більше.
У серпні 2016 року стало відомо про відкриття землеподібної планети біля Проксими Центавра. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє воді існувати в рідкому стані.