Науковці зафіксували на Плутоні наявність погоди

Відео
Поділитися
Науковці зафіксували на Плутоні наявність погоди Коливання атмосферного тиску Плутона
Крім того, тиск атмосфери біля поверхні Плутона виявився у сто тисяч разів меншим за земний.

Дані експерти уточнять протягом декількох тижнів по мірі надходження нової інформації
Дані експерти уточнять протягом декількох тижнів по мірі надходження нової інформації

У процесі вивчення атмосфери Плутона, автоматична міжпланетна станція New Horizons визначила тиск у її поверхні і виявила регулярні опади з толинів, що свідчить про наявність на карликовій планеті погоди.

Як повідомляється на сайті американського космічного агентства NASA, толины – це органічні речовини, які часто називають хімічними попередниками життя.

Крім того, тиск атмосфери біля поверхні Плутона виявився у сто тисяч разів менший, ніж земний, і в два рази менший, ніж показували попередні спостереження з Землі. Науковці пояснюють таку різницю в тиску тим, що з моменту попередніх вимірювань приблизно половина газів з атмосфери перейшла в твердий стан і осіла на його поверхні.

Дослідники вважають, що цей процес продовжується в даний час і відзначають, що їм вперше безпосередньо вдалося виміряти атмосферний тиск Плутона.

До таких висновків науковці дійшли, проаналізувавши дані інструменту REX станції New Horizons, який протягом приблизно години після її максимального зближення з карликовою планетою проводив радіолокаційне дослідження атмосфери і поверхні Плутона.

Ці дані експерти уточнять протягом декількох тижнів по мірі надходження нової інформації, отриманої інструментом REX станції.

Склад туману в атмосфері Плутона в залежності від висоти
Склад туману в атмосфері Плутона в залежності від висоти

Також науковці виявили на Плутоні коливання погоди, обумовлені попаданням на карликову планету сонячного випромінюванням.

Так, ультрафіолет викликає розпад метану у верхніх шарах атмосфери і утворення більш складних вуглеводнів (етилену і ацетилену). Ці речовини потім збираються в невеликі тверді частинки льоду і падають на поверхню Плутона у вигляді снігу, де під дією ультрафіолету перетворюються в толини (важкі вуглеводні, що складаються з вуглецю, водню та азоту). Саме толинам, що падають на поверхню карликової планети, Плутон зобов'язаний своїм червоним кольором.

Дані про опади та тумани в атмосфері Плутона станція отримала 14 липня 2015 року за допомогою інструменту LORRI (Long Range Reconnaissance Imager).

Вже на висоті приблизно 130 кілометрів науковці виявили сліди вуглеводнів. У момент спостережень станція New Horizons знаходилася на відстані 360 тисяч кілометрів від поверхні карликової планети. Всього єкспертам вдалося в атмосфері Плутона помітити два шари вуглеводнів - на висотах 80 і 50 кілометрів від її поверхні.

Читайте також: New Horizons зробив нові знімки супутників Плутона

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру поблизу Юпітера.

Раніше повідомлялося, що New Horizons 14 липня завершив свою місію, коли досягнув мінімальної відстані до Плутона (приблизно 12,5 мільйонів кілометрів) і пролетів повз нього. Він передав на Землю останній і найбільш чіткий знімок поверхні планети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі