Наукрвці Стенфордського університету створили новий тип комп'ютерного процесора на основі напрацювань в області феромагнітних рідин і гідродинаміки. Звіт про проект опублікований в журналі Nature.
На відміну від традиційних процесорів для передачі даних у пристрої замість електрики використовуються краплі води з додаванням магнітних наночастинок, які знаходяться в обертовому магнітному полі.
Рухомі металеві елементи у формі букв I і T впливають на форму поля, задаючи напрямок, в якому буде переміщатися рідина.
Пристрій здатний виконувати ті ж обчислювальні операції, що й звичайні комп'ютери, але з меншою швидкістю. Його творці відзначають, що не збиралися створювати конкурента традиційних процесорів.
Науковці розглядають свій винахід як новий клас обчислювальних машин, які можуть з високою точністю контролювати матеріальні субстанції і здійснювати різні маніпуляції з ними.
Автори вважають, що подібний пристрій буде корисним в самих різних областях - від біології до хімії. Наприклад, його можна використовувати як міні-лабораторію, перетворивши кожну краплю в своєрідну пробірку, наповнену тим чи іншим хімічним реактивом.
Раніше повідомлялося, що інженери з Мічиганського університету створили найменший у світі комп'ютер Michigan Micro Mote (M3) розміром всього два міліметри, що можна порівняти з рисовим зерном.