Інженери з Мічиганського університету створили найменший у світі комп'ютер Michigan Micro Mote (M3) розміром всього два міліметри, що можна порівняти з рисовим зерном.
Як повідомляє CBS News, незважаючи на свої маленькі розміри, M3 може робити фото, вимірювати температуру і тиск. Комп'ютер забезпечений засобами введення, виведення і зберігання даних, процесором і акумулятором, що живиться від мініатюрного сонячного елемента. Саме джерело живлення і є ключовим елементом, що впливає на габарити нині існуючих портативних приладів.
"У сучасних пристроях більшу частину місця займає батарея. Не важко зробити маленькі чіпи, але по-справжньому складно домогтися від них низького енергоспоживання. Тому електронна начинка може бути мініатюрною, а от від великого акумулятора ми поки не могли відмовитися", - розповів один з авторів роботи Девід Блаау.
Крихітний комп'ютер включає в себе кілька шарів. Кожен новий верхній шар менший за попередній, через що пристрій нагадує сходи. Нижній фотоелемент перетворює світло в електроенергію для зарядки акумулятора наступного шару. За ними йдуть мікропроцесор, пам'ять, а після - радіомодуль, і лінза з фоточипом.
M3 цілком автономний. Він вміє збирати і записувати дані, отримуючи енергію світла. Вбудований радіомодуль дозволяє відправляти інформацію на відстані до 10 метрів.
Незабаром дослідники збираються доповнити свій винахід камерами, тепловізорами та іншими засобами, покликаними істотно розширити область застосування мініатюрних комп'ютерів.
За словами науковців, комп'ютер вже готовий до виробництва.
Раніше повідомлялося, що створена карта пам'яті microSD рекордного об'єму.