Науковці провели дослідження, щоб розібратися, як змінилися флора і фауна у зоні відчуження в Чорнобилі.
Як повідомляє видання The Week, цим дослідженням займалася міжнародна група вчених на чолі з професором Джимом Смітом з університету Портсмута.
Згідно звіту, опублікованому в науковому журналі Current Biology, через майже 30 років після ядерної катастрофи, зона відчуження перетворилася на справжній заповідник з вовками, оленями, горностаями, кабанами і лосями.
Науковці відзначили, що тварин у зоні відчуження стільки ж, скільки і інших не забруднених радіацією українських заповідниках.
У звіті підкреслюється, що присутність людей є більш руйнівною для дикої природи, ніж радіоактивне забруднення.
"Коли люди йдуть, природа розквітає! Навіть після найгіршої в світі ядерної катастрофи", - констатував Сміт, додавши, що "диких тварин в Чорнобилі в даний час набагато більше, ніж було до аварії на ЧАЕС".
"Просто діяльність людини - полювання, лісівництво, сільське господарство - завдає набагато більше шкоди", - наголосив науковець.
Раніше повідомлялося, що Чорнобильська АЕС офіційно переходить до етапу зняття з експлуатації згідно з рішенням державної інспекції ядерного регулювання України.
Першим етапом припинення роботи ЧАЕС є фаза "Остаточного закриття і консервації", реалізація якої має важливе значення для безпеки і вимагає значного періоду часу реалізації (більше 10 років).