Фахівці місії OSIRIS-REx виявили на поверхні Бенну матеріал іншого астероїда, Вести. Як повідомляє NASA, це свідчить про «насильницьке» походження астероїда Бенну.
«Ми виявили валуни розмірами від 1,5 до 4,3 метра, розкидані в південній півкулі Бенну і недалеко від екватора. Ці валуни набагато яскравіші, ніж решта поверхні астероїда і схожі на матеріал Вести», - заявила одна з дослідників Даніелла Деллагюстіна.
Вчені вважають, що Бенну міг «успадкувати» ці валуни від материнського небесного тіла, в яке врізалися фрагменти Вести. Материнське небесне тіло було зруйновано в наслідок нищівного удару, а частина його матеріалу виявилася в складі астероїда Бенну.
Вперше валуни були помічені на знімках, які зробила камера OSIRIS-REx. Вони привернули увагу вчених, оскільки були в 10 разів яскравішими, ніж решта поверхні. Вчені вважають, що валуни складаються з піроксена - мінералу, який знайшли на Весті.
Дослідники допускають можливість того, що ці валуни сформувалися на материнському небесному тілі, але вважають, що це малоймовірно. Піроксен зазвичай формується тоді, коли скелястий матеріал плавиться під дією високих температур. Велика частина Бенну складається з матеріалу, який не витримав би нагріву. Потужний удар також не міг привести до таких температур, оскільки він би призвів до руйнування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Апарат OSIRIS-Rex продовжує займатися збором зразків і даних про астероїд, які потім доставить на Землю. Повернення апарату на планету заплановано на 2023 рік.
Місія станції біля астероїда триватиме до 2021 року, а потім він почне зворотний рух до Землі. За час перебування на орбіті астероїда OSIRIS-Rex повинен зробити знімки астероїда, скласти карту і один раз торкнутися його поверхні для того, щоб зібрати зразки грунту.