NASA "прочісує" далекий космос, намагаючись зафіксувати будь-який сигнал апарату "Вояджер-2", який знаходиться за мільйони кілометрів від Землі. Агентство втратило зв'язок із пристроєм після неправильної команди, яка була передана йому, повідомляє The Guardian.
Диспетчери випадково відправили на "Вояджер-2" команду, яка відхилила його антену від Землі. Антена апарату змістилася лише на 2%, але цього виявилося достатньо, щоб перервати зв'язок із планетою.
Наразі «Вояджер-2» відлетів на відстань близько 19 мільярдів кілометрів. Сигнал від нього летить до Землі 18 годин. Але, незважаючи на грандіозні відстані, NASA намагається вловити сигнал зонда за допомогою антени, розташованої в Канберрі.
Команда місії «бомбардуватиме» космос навколо «Вояджера-2» правильними командами, сподіваючись, що одна з них потрапить у ціль. Якщо це зробити не вдасться, фахівцям доведеться чекати до жовтня. Тоді відбудеться автоматичне скидання налаштувань, яке допоможе відновити зв'язок.
«Вояджер-2» запустили 1977 року. Він став першим і єдиним апаратом, що досяг Урана (у січні 1986 року) та Нептуна (у серпні 1989 року). 2018 року апарат вийшов за межі Сонячної системи.
Загалом із двох «Вояджерів» було передано на Землю 625 гігабайт даних. За розрахунками вчених, запаси палива дозволять апаратам серії «Вояджер» залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв'язок із Землею буде втрачено.