NASA вибрало нові програми з дослідження геліосфери

Поділитися
NASA вибрало нові програми з дослідження геліосфери NASA планує запустити дві нові місії з дослідження геліосфери © NASA
Через два місяці агентство вибере фіналістів, які відправляться в космос.

NASA вибрало п'ять цікавих нових програм в сфері геліофізичних досліджень. Кожна з них отримає по 1,25 мільйона доларів на розробку концепту, а через два місяці агентство вибере двох фіналістів, які й вирушать у космос, повідомляє N+1.

Представники NASA вибрали п'ять проєктів в рамках програми Heliophysics MIDEX Explorer, черговий відбірковий конкурс якої стартував минулого року. Ними стали апарати середнього класу з дослідження Сонця, його активності та сонячно-земних зв'язків. 

Два з цих проєктів передбачають створення в космосі сузір'я супутників. Так, проєкт HelioSwarm буде складатися з дев'яти малих космічних апаратів і буде досліджувати структуру потоку сонячного вітру поблизу нашої планети і процеси, що відбуваються в навколоземному плазмовому середовищі. Програма ARCS (Auroral Reconstruction CubeSwarm) буде використовувати датчики, встановлені на 32 супутниках-кубсатах і 32 наземних обсерваторіях, і вивчати процеси, які призводять до виникнення полярних сяйв, в масштабах, що охоплюють всі верхні шари атмосфери і магнітосферу Землі.

Проєкт STORM (Solar-Terrestrial Observer for the Response of the Magnetosphere) буде вивчати взаємодію сонячного вітру з магнітосферою Землі. Крім того, в рамках проєкту передбачається отримання зображень денної магнітосфери в м'якому рентгенівському діапазоні. MUSE (Multi-Slit Solar Explorer) передбачає проведення спектроскопічних досліджень і отримання зображень корони Сонця з дуже високою роздільною здатністю, що дозволить розібратися в механізмах, що відповідають за активність зірки і аномальний нагрів корони.

Проєкт Solaris передбачає ведення спостережень за полярним областями Сонця, досліджуючи динаміку плазми і магнітних полів в фотосфері і короні зірки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Сент-Ендрюського університету зареєстрували рідкісне затемнення коричневого карлика зі скупчення Плеяд. Ймовірно, ця подія свідчить про те, що у Roque 12 є компаньйон, теж коричневий карлик.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі