NASA вибрало 2 місії для вивчення «загубленого» світу Венери

Поділитися
NASA вибрало 2 місії для вивчення «загубленого» світу Венери © European Space Agency
NASA називає це - перший крок до екзопланет

NASA вибрало дві нові місії до Венери, найближчого планетного сусіда Землі. Будучи частиною програми NASA Discovery, місії спрямовані на те, щоб зрозуміти, як Венера стала пекельним світом, коли у неї так багато інших характеристик, схожих на наші, і, можливо, вона була першим населеним світом в сонячній системі з океаном і кліматом як на землі, повідомляє NASA.

NASA виділяє на розробку близько 500 мільйонів доларів на кожну місію. Очікується, що кожна з них буде запущена в період 2028-2030 років.

 

DAVINCI + (Дослідження газів на Венері в глибокій атмосфері, хімія і візуалізація)

DAVINCI + вимірюватиме склад атмосфери Венери, щоб зрозуміти, як вона формувалася і розвивалася, а також визначить, чи був на планеті колись океан. Місія складається з спуску сфери, яка буде занурюватися в щільну атмосферу планети, виробляючи точні вимірювання газів і інших елементів, щоб зрозуміти, чому атмосфера Венери є неконтрольованою теплицею в порівнянні з атмосферою Землі.

Крім того, DAVINCI + передасть перші зображення з високою роздільною здатністю унікальних геологічних об'єктів Венери, відомих як «тессери», які можуть бути порівняні з земними континентами, припускаючи, що у Венери є тектоніка плит. Це буде перша місія США до атмосфери Венери з 1978 року, і результати DAVINCI + можуть змінити наше розуміння формування планет земної групи в нашій Сонячній системі і за її межами.

 

VERITAS (коефіцієнт випромінювання Венери, радіологія, InSAR, топографія і спектроскопія)

VERITAS нанесе на карту поверхню Венери, щоб визначити геологічну історію планети і зрозуміти, чому вона розвивалася настільки інакше, ніж Земля. Звертаючись до Венери з допомогою радара з синтезованою апертурою, VERITAS буде наносити на карту висоти поверхні майже всієї планети, щоб створити тривимірну реконструкцію топографії і підтвердити, чи продовжуються на Венері такі процеси, як тектоніка плит і вулканізм.

VERITAS також нанесе на карту інфрачервоне випромінювання з поверхні Венери, щоб відобразити її тип породи, який в значній мірі невідомий, і визначить, випускають діючі вулкани водяну пару в атмосферу.

«Ми активізуємо нашу програму по планетарній науці, інтенсивно досліджуючи світ, який NASA не відвідує понад 30 років», - сказав Томас Зурбухен, помічник адміністратора NASA з науки. «Використовуючи передові технології, які NASA розробило і вдосконалило протягом багатьох років місій і технологічних програм, ми вступаємо в нове десятиліття Венери, щоб зрозуміти, як планета, схожа на Землю, може стати теплицею. Наші цілі глибокі. Це не просто розуміння еволюції планет і населеності в нашій сонячній системі, а й вихід за ці межі на екзопланети, захоплююча і область розвитку досліджень для NASA».

Раніше повідомлялося, що зонд NASA Parker Solar Probe зробив знімок Венери крупним планом. Як повідомляється на сайті агентства, зображення було отримано ще в липні 2020 року, але опублікували його лише зараз.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі