NASA створить підводний човен для дослідження супутника Сатурна

Поділитися
NASA створить підводний човен для дослідження супутника Сатурна NASA відправить на Титан підводний човен © NASA
Субмарина буде запущена до Титану протягом 20 років.

Вчені з Вашингтонського університету і NASA планують створити підводний човен для дослідження супутника Сатурна Титана, океани якого складаються з метану і етану з температурою близько мінус 180 градусів Цельсія, повідомляє Phys.org.

Зазначається, що дослідники планують відправити до Титану субмарину протягом 20 років.

Титан цікавий вченим через те, що на ньому, подібно до Землі, присутня рідина. На супутнику Сатурна є річки, озера, моря, хмари і дощі. Але, на відміну від нашої планети, вони складаються з вуглеводнів, а не води.

Підводний човен буде досліджувати атмосферні і океанічні умови Титану. Апарат повинен буде здатний рухатися над дном і під або над поверхнею океану. Його створення ускладнюється тим, що, на відміну від води на Землі, концентрація метану і етану може змінюватися у водоймах Титану і змінювати щільність речовини.

Дослідники імітували умови Титану в лабораторії, додавши у випробувальну камеру рідку суміш метану і етану. У неї занурювали невеликий нагріваючий картридж, щоб зрозуміти, як тепло від підводного човна буде впливати на його гідродинамічні характеристики.

На думку вчених, тепло, яке виділяється субмариною, призведе до появи пухирців азоту, їх надмірна кількість може перешкодити апарату вести дослідження і отримувати фотографії і відеозаписи.

Вчені розробили спеціальну відеокамеру і оптичний пристрій, названий бороскопом. Він може працювати в екстремальних умовах, включаючи низькі температури і високий тиск. У ході експерименту також було встановлено, що за наявності азоту в вуглеводневих водоймах Титану рідина замерзає при температурі мінус 198 градусів Цельсія, це означає низьку ймовірність зіткнення субмарини з айсбергом.

Раніше команда місії Cassini припустила, що у морях на Титані, можуть існувати сильні течії, викликані великими потоками сонячної енергії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі