Фахівці американського космічного агентства NASA створили анімаційний ролик із зображень Плутона, зроблених 14 липня 2015 року камерою LORRI на відстані 77 тисяч кілометрів.
Про це повідомляється на сайті агентства.
Камера LORRI (Long-Range Reconnaissance Imager) – це науковий прилад, що встановлений на автоматичній міжпланетній станції New Horizons, з роздільною здатністю в 5 мікрорадіан для детальної зйомки і зйомки з великої відстані.
На відео показаний проліт станцією New Horizons над районом гори "Норгей" на Плутоні, що отримала свою назву на честь одного з двох мандрівників, які вперше досягли Евересту, і плато "Супутник", названого на честь першого штучного супутника Землі.
New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру поблизу Юпітера.
Раніше повідомлялося, що New Horizons 14 липня завершив свою місію, коли досягнув мінімальної відстані до Плутона (приблизно 12,5 мільйонів кілометрів) і пролетів повз нього. Він передав на Землю останній і найбільш чіткий знімок поверхні планети.