Астронавти на борту МКС (разом з численними дослідниками, які проводять віддалену роботу з Землі) постараються за допомогою CAL знизити рух атома (а значить, і його температуру) до мільярдної частки градуса вище абсолютного нуля. Це як мінімум у 100 мільйонів разів холодніше космосу за бортом МКС або в глибинах Всесвіту.
Експеримент повинен привести до кількох результатів, один з яких - формування надхолодними атомами стану матерії, відомого як конденсат Бозе-Ейнштейна. Як тільки він сформується, в області квантової фізики (де атоми поводяться швидше як хвилі, ніж частки) почнуться спотворення. Такий тип матерії раніше створювали на Землі, але гравітація нашої планети має на нього сильний вплив, і в результаті його можна спостерігати лише кілька часток секунди. У NASA сподіваються, що в космосі результат буде кращим.
У травні 2016 року астронавти NASA розгорнули на МКС експериментальний надувний модуль ВЕАМ, призначений для проживання членів екіпажу станції. Планується, що випробування ВЕАМ будуть проводитися протягом мінімум двох років. За цей час астронавти оцінять його здатності захищати від радіації, зберігати температуру, а також протистояти ударам мікрометеоритів, дії пилу та інших факторів космічного середовища.