У ході дослідження вчені проаналізували дані, які були зібрані Орбітальною вуглецевою обсерваторією за 28 місяців. Дослідники намагалися зрозуміти, чи є таке положення речей наслідком Ель-Ніньо 2015-2016 років.
Виявилося, що активна фаза Ель-Ніньо призвела до збільшення температури в екваторіальних районах. У Південній Америці та Азії це призвело до найсухішої за останні 30 років погоди, що стало причиною великої кількості лісових пожеж. В Африці рівень опадів практично не знизився, але підвищення температури все одно прискорило процес розкладання мертвих дерев і рослин, що збільшило кількість вуглекислого газу.
Варто відзначити, що кількість викидів вуглекислого газу за рахунок антропогенних чинників залишилася на колишньому рівні.
Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яної доби. Причиною викидів стали багаття, які розпалювали доісторичні людьми в печерах, гар і попіл від них.