Екологи вивчили забруднення атмосфери за кольором пір'я птахів

Поділитися
Екологи вивчили забруднення атмосфери за кольором пір'я птахів Частинки сажі осідають на тілах птахів через що пір'я темніє
Частинки сажі осідають на тілі птахів, через що їхнє пір'я темніє.

Вчені запропонували відстежувати забруднення атмосфери чорним вуглецем, компонентом сажі, по зміні кольору пір'я птахів. Результати своєї роботи дослідники опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Зважені в повітрі частки осідають на тілі тварин, в результаті чого їхнє світле пір'я темніє. Метод допоміг з'ясувати, що сучасні вчені, ймовірно, недооцінює масштаб забруднення в США у першій половині ХХ століття.

У ході дослідження вчені вивчили зразки пір'я, зібрані з більш ніж тисячі особин, що мешкали з 1880 по 2015 рік в іржавому поясі, до складу якого входять штати Пенсільванія, Огайо, Індіана, Мічиган, Іллінойс і Вісконсін. Автори роботи вимірювали відбивну здатність пір'я на грудках птахів, а також вивчали за допомогою скануючого електронного мікроскопа.

З 1880 по 1910 рік дослідники не виявили помітного зв'язку між відкладеннями чорного вуглецю на пір'ї птахів і споживанням вугілля в країні. Вміст у повітрі частинок чорного вуглецю був приблизно однаково високим, в той час як кількість вугілля, що витрачається, швидко зростала. З 1910 року по 1960 рік пір'я птахів стали поступово ставати світліше, а використання вугілля стало поступово зменшуватися. Різкий спад обох показників спостерігався під час Великої депресії, а сплеск - у Другу світову війну. Після 60-го року, незважаючи на зростання споживання вугілля в США, кількість чорного вуглецю на пташиному пір'ї знизилася, що відображає сучасні екологічні тренди, вважають автори роботи.

Також дослідники помітили, що моделі, що описують зміни кількості чорного вуглецю і сажі в атмосфері, можуть бути неточними. Зокрема, вони можуть занижувати оцінки кількості частинок, що надходили в повітря на початку минулого століття. Новий метод, за словами вчених, допоможе уточнити екологічні та кліматичні моделі.

Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яної доби. Причиною викидів стали багаття, які розпалювали доісторичні людьми в печерах, гар і попіл від них.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі