Глава служби зв'язку Таджикистану обурився появою у Facebook критичних статей про країну. Чиновник захотів особисто обговорити цю проблему з Цукербергом і пообіцяв приділити йому час у свої приймальні дні.
Глава служби зв'язку 3Бек Зухуров заявив про бажання зустрітися із засновником і главою соціальної мережі Facebook Марком Цукербергом та обговорити порядок роботи соціальної мережі і можливість контролю за критичними коментарями на адресу таджицьких чиновників і підприємців.
У відомстві також заявили, що отримали численні скарги від громадян, обурених «потоком наклепницьких матеріалів про республіку і конкретних посадових осіб».
«Взагалі господар у цього Facebook є чи немає? Він не може приїхати до Таджикистану? Я б з ним у дні прийому зустрівся. Якщо у нього немає часу, можна поговорити з кимось із його помічників», - заявив Бек Зухуров, голова державної служби зв'язку країни.
Головний зв'язківець країни розповів журналістам, що щодня він отримує величезну кількість скарг від людей, незадоволених змістом розміщених у мережі постів. На думку Бека Зухурова, Facebook вирішує не соціальні питання, а суто комерційні. Про все це глава відомства зв'язку хотів би особисто розповісти Марку Цукербергу і обговорити з ним питання про вирішення цих суперечних моментів.
«Наприклад, десь у Таджикистані води немає, або дороги погані, або неправильно дали прогноз погоди - вони (користувачі) ж про це не пишуть. Пишуть саме про грошові питання. Мені говорять про те, що користувачі, які розміщують критичні коментарі про чиновників і підприємців, отримують за це від 5 до 10 тисяч доларів. Я дуже здивувався тому, як дорого коштують коментарі», - зазначив глава таджицької служби зв'язку.
Бек Зухуров розповів, що про порушення в інтернеті, появу критичних статей про Таджикистан, про таджицьких чиновників і підприємців йому повідомляють добровольці з спецвідділу, який стежить за змістом інтернету.
У понеділок 26 листопада Асоціація інтернет-провайдерів республіки повідомила, що в неділю ввечері відомство розіслало інтернет-провайдерам і операторам мобільного зв'язку sms-повідомлення про блокування Facebook.
Більшість телекомунікаційних компаній підкорилися вимозі служби зв'язку, побоюючись санкцій влади. Всі інтернет- і мобільні компанії Таджикистану фактично залежать від служби зв'язку при уряді країни, оскільки цей державний орган видає всі основні ліцензії на надання послуг мобільного зв'язку та інтернету.
Доступ до Facebook у Таджикистані в цьому році блокувався вже кілька разів. Правозахисники і провайдери пов'язують блокування сайтів з політичною цензурою в країні. !zn