Вчені заявили про те, що на Землі не залишилося жодного місця, на яке яким-небудь чином не вплинув би розвиток людства. Висновки вчених зроблені на підставі даних, отриманих за 30 років археологічних розкопок і нових дослідженнях давніх ДНК, повідомляє Science Alert.
Дослідники встановили, що інтенсивний вплив людини на навколишнє середовище почався не після технологічних і соціальних змін, що сталися під час Промислової революції, а за тисячі років до неї, ще в епоху пізнього плейстоцену, тобто приблизно 195 тисяч років тому.
На думку дослідників, найбільш примітним наслідком впливу людини є різке скорочення мегафауни, яке сталося ще 50-100 тисяч років тому. Розвиток сільського господарства призвів до безпрецедентного та тривалого впливу на розподіл видів тварин і рослин. Цей вплив не завжди призводив до зникнення видів. Так, чисельність одомашнених тварин, таких як собаки, вівці, кози або кури, навпаки лише приросло.
Дослідники підкреслюють, що просто колонізуючи нові землі або вирощуючи тварин для їжі, люди вже впливали на всі куточки планети.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили новий вид гігантських черепах, які проживають на Галапагоських островах. З урахуванням нововідкритого виду, на даний момент на Галапагоських островах мешкають 11 видів гігантських черепах. Раніше їх було 15, проте 4 види вимерли. Такі черепахи, в основному, живуть на сході острова Санта-Крус.