Космічний апарат New Horizons зафіксував хмари в атмосфері Плутона. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.
Раніше вчені опублікували знімки, які демонструють складну атмосферу Плутона, що складається з декількох шарів серпанку. Після цього дослідники місії New Horizons в електронному листуванні обговорювали можливість того,чи можуть існувати на Плутоні хмари, що свідчать про ще більш складну атмосферу.
Перші свідоцтва виявлення окремих хмар були виявлені 13 вересня, за кілька днів до публікації фото серпанку на Плутоні. Зображення хмар на Плутоні дослідники планують опублікувати в журналі Science. На даний момент жодних офіційних відомостей про їхнє виявлення команда New Horizons не публікувала, що свідчить про те, що самі дослідники поки не впевнені в тому, що вони дійсно виявили хмари.
New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.
Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons