На орбіту Землі повернувся фрагмент запущеної 50 років тому ракети

Поділитися
На орбіту Землі повернувся фрагмент запущеної 50 років тому ракети Тимчасовий супутник Землі виявився фрагментом місячної ракети © Naked Science
Об'єкт став новим тимчасовим супутником нашої планети.

Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA заявили про те, що незвичайний космічний об'єкт під позначенням 2020 SO, який був виявлений в середині вересня, має штучне походження. Ймовірно, він є частиною місячної ракети, яка була запущена ще 50 років тому, повідомляє Naked science.

На думку вчених, об'єкт - це розгінний блок (другий ступінь) «Центавр». У 1966 році ракета «Атлас» стартувала з майданчика LC-36A на мисі Канаверал. Після закінчення роботи першого ступеня «Центавр» з зондом «Сервейер-2» попрямував до Місяця. Перехід на пролітну траєкторію пройшов успішно, як і відділення корисного навантаження. А ось посадка виявилася невдалою: не долетівши 130 кілометрів до призначеної точки, зонд втратив орієнтацію через відмову коригуючого двигуна.

Розгінний блок промчав повз Місяць і вийшов на сонячну орбіту. Оскільки такі невеликі об'єкти важко відслідковувати, «Центавр» загубився. Разом з тим, через 54 роки об'єкт знову зблизився з Землею. На думку вчених, він стане тимчасовим супутником нашої планети. До червня 2021 року 2020 SO зробить навколо Землі два витка, а потім знову повернеться на сонячну орбіту.

«Центавр» - один зі справжніх довгожителів ракетної індустрії. Його розробка почалася в 1958 році, а випробувальні запуски стартували в 1962-му. Через більш ніж півстоліття і чи не десяток модифікацій цей розгінний блок як і раніше використовують. Зокрема, такі місії, як New Horizons і марсохід Curiosity, запускали в космос на ракетах сімейства «Атлас V» саме з другим ступенем «Центавр».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Уорікського університету провели спостереження за космічним сміттям і з'ясували, що 75% цих об'єктів неможливо зіставити з даними загальнодоступних супутникових каталогів. Тобто, існуюче орбітальне сміття погано відстежується.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі