На зображенні можна побачити довгі і тонкі нитки газу, схожі на струмені, які надихнули відкривачів об'єкта на назву Тарантул, і незвичайну структуру з "бульбашок" космічного газу і пилу, що утворює туманність Соти.
Туманність Соти була знайдена астрономами за допомогою нового телескопа ESO, що використовувався для зйомок сусідньої SN1987A, найближчої до Землі наднової. Дивна бульбашкова форма туманності збила з пантелику астрономів з моменту її відкриття на початку 1990-х років. Різні теорії були запропоновані для пояснення її унікальної структури.
У 2010 році група астрономів вивчила туманність і, використовуючи розширений аналіз даних та комп'ютерне моделювання, прийшла до висновку, що її унікальний зовнішній вигляд, ймовірно, обумовлений спільним ефектом від двох наднових – більш пізній вибух пронизав оболонку матеріалу, створену більш раннім вибухом.
Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.