Відкриття було зроблено за допомогою даних зонда Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO). Як відзначають дослідники, якщо поблизу будуть виявлені поклади льоду, то подібні лавові трубки дозволять майбутнім колоністам отримувати доступ до замерзлої воді.
"Поточна якість знімків поки не дозволяє нам з 100% упевненістю говорити, що це дійсно лавові трубки, однак про це говорять розміри цих структур, їхня форма і геологічні властивості. Якщо там побудувати базу, то у нас буде не тільки вода, але і красивий вид на Землю – на відміну від місця посадки "Аполлонів", наша планета буде висіти не над головою, а парити над горизонтом біля південно-східній кромки кратера", - заявив Паскаль Лі з Дослідницького центру імені Еймса.
Наголошується, що подібні структури були знайдені на Місяці і раніше, але відкриття стало першим опублікованим свідченням ймовірного існування лавових трубок на супутнику Землі. Дослідники наголошують, що це відкриття дозволяє отримати доступ до полярного льоду Місяця.
Крім того, відкриття цікаво ще й тим, що кратер Филолай є відносно молодим, він був утворений 1,1 мільярда років тому, що дозволить дослідникам вивчити еволюцію Місяця в більш пізній період розвитку.
Раніше вчені заявили про те, що на Місяці можливі "місяцетруси". Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.