Марсохід Curiosity виявив на Червоній планеті унікальний тип піщаних дюн, який ніколи не зустрічався на Землі. Як повідомляється на сайті NASA, брижі на поверхні дюн пов'язані з виснаженням марсіанської атмосфери і можуть пролити світло на особливості її історії.
Фотографії дюн Банголда були отримані марсоходом Curiosity приблизно шість місяців тому, коли він наблизився до північно-західного схилу гори Шарп. Тоді дослідники помітили на них незвичайні брижі. Якщо на піщаних дюнах, що зустрічаються на Землі, смуги на піску зустрічаються на відстані приблизно 30 сантиметрів одна від одної, то на марсіанських дюнах смуги розташовуються на відстані близько трьох метрів.
За словами вчених, смуги, які з'являються на марсіанських дюнах, не схожі на сліди зіткнення вітру і піску, скоріше це нагадує наслідки руху води на Землі. Крім того, одна із сторін смуг була більш пологою, ніж інша, що також нагадує підводні утворення на нашій планеті.
На думку дослідників, в минулому атмосфера Марса була набагато щільнішою, що дозволило вітру в ній утворити більш розріджені брижі.
У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.