На Хмельниччині археологи знайшли сліди поселення VII століття до нашої ери

Команда археологів у Хмельницькій області розкопала оборонні мури, що належали замку, який зруйнували в 1930-ті роки ХХ століття, повідомляє "Суспільне".
Також в невеличкому місті Городок знайшли фундамент старовинної дзвіниці, яка була частиною костелу Святої Анни, однак нині на місці дзвіниці зведений двоповерховий будинок.
Керівник експедиції, кандидат історичних наук Павло Нечитайло додає, що у приватному дворі виявили сліди поселення VII століття до нашої ери.
Там були залишки кам’яних мурів замку ранньоскіфської доби, який простояв з ХIV століття до другої половини XVIII століття, доки його не розібрав на будматеріали тодішній власник Городка Ян Замойський.
Окрім цього, археологи прокопали вглиб 8 метрів та знайшли ужиткові речі, попри значну руйнацію земляного шару через інтенсивну господарську діяльність на цьому місці. Також знайшли один фрагмент імпортної кераміки, яку доставили на береги Смотрича з-під міста Кінахайя (нині територія Туреччини).
Нині проведення розкопок заморозили, а відновлять тоді, коли команді археологів виділять на це кошти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що біля Запоріжжя археологи розкопали залишки житла віком понад 30 тисяч років. На стоянці доби верхнього палеоліту в низов'ях Дніпра виявили сліди незвичайного стародавнього будинку.
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
