За словами вчених, оксибензон і октиноксат, які входять до складу сонцезахисних засобів, руйнують корали, вимиваючи з них поживні речовини, і перешкоджають розвитку риб і інших морських мешканців. Дослідження, проведене у 2015 році, показало, що щорічно в рифи по всьому світу потрапляє близько 14 тисяч тонн сонцезахисного крему. При цьому найбільша концентрація цих речовин спостерігається в туристичних регіонах, наприклад, на Гаваях.
Дані дослідження, яке було проведено на Гаваях, свідчать про те, що щодня місцеві пляжі відвідують 2,6 тисячі осіб, в результаті чого у воду потрапляє приблизно 190 кілограм сонцезахисних засобів. Крім того, було встановлено, що хімікати потрапляють в океан і через використання безпосередньо на пляжі, і через каналізацію. Тобто, навіть якщо людина не купалася в морі після нанесення сонцезахисного крему, під час прийняття душу у воду потрапляють хімікати, які потім переносяться в океан.
Наголошується, що оксибензон і октиноксат входять до складу більшості популярних сонцезахисних засобів, разом з тим, існують лінійки, які використовують інші компоненти для захисту від випромінювання.
Раніше вчені заявили про те, що на даний момент тільки 3% рифів, які входять до складу Великого Бар'єрного рифа перебувають в гарному стані і можуть посприяти відновленню популяції коралів. Разом з тим, якщо будуть прийняті заходи щодо захисту рифу, цієї кількості рифів достатньо, щоб знову заселити майже половину екосистеми.