Дослідники з Університету Кейс Вестерн Резерв за допомогою мозкового імплантату змогли навчити паралізовану людину знову управляти рукою. Пацієнту встановили імплантати у вигляді двох наборів кремнієвих голок, підключених до рухової області кори головного мозку, а дроти від імплантатів вивели на два роз'єми в черепі.
Спочатку для тренування використовувалася віртуальна рука, якою пацієнт тренувався керувати силою думки. Після того, як пацієнт навчився добре контролювати віртуальну руку, до роз'ємів підключили 16 електродів для функціональної електростимуляції, впроваджених у різні ділянки руки випробуваного.
З віртуальною рукою пацієнт управлявся куди краще, ніж зі справжньою. Він все ще не може відновити звичну плавність рухів, вони виходять різкими і грубими. Однією з причин відходження показників реальної руки від віртуальної медики вважають ослаблення м'язів, викликане хворобою.
Як зазначають медики, це перший випадок, коли подібна система функціонує без проміжного комп'ютера, безпосередньо передаючи імпульси мозку до електродів в кінцівки. За словами дослідників, це ще один серйозний крок на шляху до реабілітації паралізованих людей за допомогою нейроиінтерфейса і мозкових імплантатів.
Раніше повідомлялося про те, що 26-річний чоловік, обидві ноги якого були паралізовані, відновив здатність ходити, використовуючи для цього чинності думки. Він став першою у світі людиною, чия мозкова активність була записана і передана пристрою стимуляції м'язової активності, вбудованому в ноги.