Вчені створили "робота-аватара" для паралізованих людей

Поділитися
Вчені створили Рухливий робот дозволить паралізованим людям гуляти і спілкуватися, не виходячи з дому
Робот може без допомоги людини самостійно обходити перешкоди.

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) створили дистанційно керованого рухомого робота, керувати яким можна "силою думки".

Швейцарські вчені задіяли в експериментах і тестуванні роботів 19 добровольців:10 здорових людей і 9 повністю паралізованих. Кілька тижнів дослідники аналізували їх електроенцефалограму, подієво-пов'язані потенціали мозку і электромиограмму. Вся отримана інформація конвертувалася у форму, що зрозуміла комп'ютеру.

Найбільш прогресивним аспектом у даній розробці стало поділ керування між людиною і комп'ютером. Робот використовує власні сенсори для виявлення, обходу і подолання перешкод, дозволяючи людині не відволікаючись "по дрібницях" приймати важливі рішення, як повертання в ту або іншу сторону, вхід у приміщення і т. д.

Вчені створили дві модифікації робота. Перший варіант складається із самохідного візка з монітором і відеокамерою. Людина може бачити за допомогою камери, куди прямує робот, і хто йому трапляється на шляху. З допомогою програми Skype всі можуть бачити обличчя цієї людини на моніторі і спілкуватися з нею.

Другий варіант являє собою самохідну інвалідну коляску, яка управляється "силою думки", що дозволяє не перевантажувати людину. Вона також оснащена датчиками і сонарами, які дозволяють роботу самостійно уникати перешкод на своєму шляху.

Обидві модифікації здатні вивести прикутих до ліжок людей на абсолютно новий рівень незалежності і самообслуговування. Рухливий робот дозволить паралізованим людям гуляти і спілкуватися, не виходячи з дому, а коляска – вже переміщатися самостійно.

Раніше повідомлялося, що інженери з університету Токіо в Японії вперше в науковій історії навчили людиноподібного робота пересувати предмети, використовуючи вагу свого тіла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі