Може сяяти як зірки: до Землі летить нова яскрава комета

Поділитися
Може сяяти як зірки: до Землі летить нова яскрава комета Комету можна буде побачити із Землі восени © Gianluca Masi/The Virtual Telescope Project
Її можна буде побачити неозброєним оком.

У рік, коли у квітні над Північною Америкою спостерігалося "велике сонячне затемнення", а в травні - над більшою частиною території планети розгорілися найсильніші за 500 років північні сяйва, людство зможе побачити ще одне космічне явище. Комету, яку буде видно неозброєним оком, повідомляє Space.com.

Це вже не перша комета, яка потрапила до заголовків ЗМІ, за останні кілька років. На початку лютого 2023 року повз Землю пролетіла комета C/2022 E3 (ZTF), яку неофіційно називали «Великою зеленою кометою». А потім увагу вчених привернула комета 12P/Понса-Брукса своєю схильністю до викидів газу. Вона періодично ставала яскравішою і вирізнялася викидами речовини, схожими на роги.

Але в обох цих комет була схожа проблема – їх було важко побачити неозброєним оком. Навіть у невеликий бінокль чи аматорський телескоп вони не дуже вражали.

Комета, видима неозброєним оком

Але тепер у любителів спостерігати за нічним небом з'явилася нова нагода побачити комету. Наприкінці літа та восени вона буде видна неозброєним оком.

Йдеться про комету C/2023 A3 (Tsuchinshan–ATLAS), яку було виявлено системою останнього сповіщення про зіткнення з астероїдом (ATLAS) у Південній Африці 22 лютого 2023 року. Спочатку об'єкт прийняли за астероїд, але потім виявилось, що за шість тижнів до цього його сфотографувала обсерваторія Пурпурної гори (Цучіньшань) на сході Нанкіна, Китай. З того часу вдалося з'ясувати, що це комета, яка летить до Землі.

Коли комету вперше помітили, вона була далеко за орбітою Юпітера, на відстані близько 1,09 мільярда кілометрів від Сонця. Але 27 вересня вона зблизиться із зіркою на відстань 58 мільйонів кілометрів. А вже за два тижні, 12 жовтня, вона зблизиться із Землею на відстань 71 мільйона кілометрів.

Це означає, що в середині жовтня можна буде розглянути і саму комету, і її хвіст.

Але є одне застереження. Розрахунки показують, що комета народилася в хмарі Оорта. Такі небесні тіла раніше ніколи не підходили до Сонця. Вони вкриті матеріалом, який легко випаровується, але при наближенні до зірки їхня яскравість знижується.

Зазвичай зниження яскравості спостерігається, коли комети перетинають орбіту Марса. Tsuchinshan-ATLAS досягне цієї точки в середині липня. Якщо після цього вона продовжить світити, існує ймовірність, що її можна буде побачити із Землі неозброєним оком восени.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі