На даний момент відомо про п'ять зразків, які належали денисівській людині: кінчик мізинця, пара зубів, фрагменти щелепи та черепа. Разом з тим, палець був розділений на частини і відправлений для проведення аналізів ДНК до США і Німеччини. Детальної моделі не зберегли, а на підставі окремих шматочків не можна було зробити точних висновків про анатомію денисівської кістки. Лише тепер вченим вдалося зібрати розрізнені дані, що збереглися, і отримати тривимірну модель фаланги Denisova 3.
Палець належав дівчинці-підлітку у віці 13-14 років. Анатомічно палець опинився ближче до давніх (і сучасним) сапиенсам, а не до неандертальців, фаланги яких помітно довше і мають більш широкі кінці.
Це стало несподіванкою для дослідників, оскільки генетично денисівці були ближчими до неандертальців та й досліджений фрагмент щелепи демонстрував безліч неандертальських рис.
Певно, ці відмінності денисівців і неандертальців розвинулися після відходу їх від спільного предка. За даними генетики, це сталося близько 410 тисяч років тому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.